پورتال اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل استان اردبيل
کدمطلب: LrzMdcpB      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۴:۴۵:۱۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۲۵
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل

سهم مدارس غیر دولتی در استان 16.5 درصد می باشد

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل در همایش موسسین ومدیران مراکز آموزش علمی آزاد و زبان های خارجی شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین، با بیان اینکه سهم مدارس غیر دولتی در استان اردبیل 16.5 درصد می باشد گفت: این رقم در مقایسه با میانگین کشور 5.5 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری با تاکید بر اینکه توسعه بخش غیر دولتی جزو سیاست های اصولی دولت تدبیر و امید و به طبع آن وزارن آموزش و پرورش می باشد، تصریح کرد: اداره کشور صرفا با تشکیلات کوچک دولتی میسر نیست، بلکه مردم نیز باید در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و آموزشی مشارکت داشته باشند.

ناصری با اشاره به اینکه دولت نیز وظیفه حمایت از بخش غیر دولتی دارد، خاطر نشان ساخت: دولت با ید بستر ،ساختار و تسهیلات لازم جهت همراهی با بخش غیر دولتی را ایجاد نماید تا این بخش در بتواند در حوزه های فرهنگی و آموزشی نقش خود را در کنار آموزش و پرورش ایفا نماید.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان سهم مدارس غیر دولتی در استان اردبیل 16.5 درصد می باشد که در مقایسه با میانگین کشور که 5.5 درصد افزایش را نشان می دهد.

احمد ناصری بیا ن کرد: بالای 30 هزار دانش آموز در بخش غیر دولتی در استان اردبیل مشغول به تحصیل می باشند که این روند رو به افزایش می باشد.

ناصری با بیان اینکه 330 مرکز آموزش علمی آزاد و زبان خارجه در استان مشغول به کار هستند، اظهار داشت: بیش از 2 هزار نفر در این مراکز مشغول به فعالیت می باشند .

وی در این همایش با بیان اینکه تحقیقات نشان می دهند 70 درصد منشا آسیب های اجتماعی خانواده ها و اجتماع می باشد، اظهار داشت: ارتباطمان را با خانواده ها بیشتر کنیم تا سطح انتظار آنان را از دانش آموزان بگونه ای درست ترسیم کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: سرمایه مشترک آموزش و پرورش رسمی و غیر رسمی ، خانواده ها هستند و این در حالی است که پیوند نزدیک با خانواده ها مسئله اساسی در نظام تعلیم و تربیت می باشد.

احمد ناصری در بخش دیگری از سخنانش به دغدغه های نهاد های رسمی و اولیا در رابطه با نظارت دقیق بر بخش غیر دولتی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش استان در تلاش است این خلا را برطرف نماید تا بخش دولتی نیز بتواند در جهت تحقق اهداف آموزشی و پرورشی استان قدم های مثبت بردارد.

ناصری با بیان اینکه نظارت باید ماهیت مشاوره ای و آموزشی داشته باشد، خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه موسسین مدارس غیر دولتی و همچنین مراکز آموزش علمی عمدتا از نیروهای آموزش و پرورش هستند، معتقدیم که نظارت درونی و رعایت شاخص ها و اصول های تعیین شده در سند تحول بنیادین بسیار کارساز خواهد بود.

وی رسالت نظام آموزشی و پرورشی را تربیت نسل آینده عنوان کرد و گفت: در جهت تحقق این امر بخش غیر دولتی و آموزش و پرورش در کنار هم و با عمل کردن به ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین می توانند در تربیت این نسل تاثیر گذار باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین به ارتقا کیفیت آموزشی و استاندارد سازی ارائه خدمات، عنوان کرد: سعی کنیم در انتخاب نیروها حساسیت بیشتری را اعمال کنیم تا بتوانند نقش آموزشی و تربیتی خود را به خوبی ایفا نمایند.

احمد ناصری همچنین از مدارس غیر دولتی و مراکز آموزشی آزاد علمی خواست تا در بالابردن سهم استان در قبولی کنکور تلاش کنند، تا نیروهای متخصص برای توسعه استان تربیت شود.  

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه