پورتال اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل استان اردبيل
کدمطلب: dZVw6o5z      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۰۸:۳۲:۴۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۰
معاون بنیاد ملی نخبگان کشور عنوان کرد:

استان اردبیل در هدایت استعدادهای برتر (شهاب) موفق عمل کرده است

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: استان اردبیل از جمله استان های برتر کشور در اجرای موفق برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر ( شهاب ) به شمار می رود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، نشست مشترک اعضای ستاد اجرایی و کارگروه تخصصی استانی برنامه شهاب با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ، رئیس بنیاد نخبگان استان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان و رئیس شورای راهبری برنامه ملی شهاب در سالن جلسه اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه احمد ناصری با اشاره به مصوبات جلسات قبلی ستاد اجرایی، از نحوه عملکرد استان در زمینه های مختلف اجرای برنامه، اظهار رضایت کرد و توفیق برنامه را نتیجه همدلی بیش از پیش همکاران ستادی و صف و تسلط مجریان به دستورالعمل های مربوطه عنوان نمود.

معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان نیز ضمن تجلیل از عملکرد مجموعه استان در زمینه برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر از میل و شوق اعضای ستاد اجرایی و کارگروه تخصصی استانی شهاب برای اجرای بهتر برنامه تشکر نمود.

رئیس شورای راهبری برنامه شهاب در بنیاد ملی نخبگان با اشاره به یکی از هدف های متعالی اجرای برنامه شهاب یعنی تهیه اطلس استعدادی دانش آموزان کشور گفت: مهمترین وظیفه آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت دانش آموزان  ، همین تربیت که معادل شناسایی و هدایت استعدادهای آنهاست می باشد.

وی تلاش مشترک بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش و پرورش را تحقق این وظیفه خطیر بر شمرد.

غلامعلی منتظر ، فرآیند هدایت را پیچیده تر از فرآیند شناسایی توصیف کرد  و افزود: طرح های مختلفی در بحث هدایت در شورای راهبری مطرح است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حال تصمیم گیری نهایی هستیم.

منتظر ادامه داد: اما بازهدایت عام با استفاده از نهادهای برون مدرسه ای عام مثل پژوهشسراها در این مرحله مطرح است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه