پورتال اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل استان اردبيل
کدمطلب: RaRPusF9      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۱۵:۲۸:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۱
در حاشیه مراسم اختتامیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور عنوان شد:

هدف از برگزاری مسابقات قرآن ایجاد فضای سالم معنوی در مدرسه و محیط خانواده است

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هدف اصلی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دینی و تدارک فضای سالم معنوی در مدرسه و محیط خانواده است .

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور،‌ محمد رضا مسیب زاده در حاشیه آیین اختتامیه این دوره از مسابقات به برگزاری شایسته سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهشی در اردبیل اشاره کرد و افزود: ۳۳ تیم از ۳۲ استان کشور که یک تیم آن ویژه روشندلان بود در این مسابقات در ۵ رشته نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشای نماز و تفسیر با هم رقابت کردند.

مسیب زاده خاطرنشان کرد: در هر رشته ۵ نفر برگزیده شدند که در مجموع از ۱۲۰ نفر از گل های بوستان کلام الهی و معرفت دینی تجلیل می شوند.

وی ادامه داد: به هیچ وجه قصد و نیت ما رقابتی کردن این مسابقات نیست چرا که دانش آموزان حاضر در این مسابقات برگزیده ۷ میلیون دانش آموز هستند که از سطح مدرسه تا کشور در این رقابت ها حاضر شدند.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: رقابت همراه با همدلی و همراهی بین ۷ میلیون دانش آموز در هیچ جای دنیا نظیر دارد و ما خوشحال هستیم که چنین فضای رقابتی در کشور ما بر محور قرآن و مفاهیم دینی برگزار می شود.

محمد رضا مسیب زاده گفت: یکی از اولویتهای اساسی وزارت آموزش و پرورش ترویج فرهنگ قرآن کریم در بین دانش‌آموزان است که در این زمینه دوازده عنوان کتاب با محوریت آیات الهی ویژه دانش‌آموزان در کشور به چاپ رسید که این یک اقدام بسیار مهم و سازنده در حوزه قرآن کریم، عترت و نماز است.

مسیب زاده افزود: از اولویتهای دیگر وزارت آموزش و پرورش تحقق منویات مقام معظم رهبری در بخش قرآن کریم، عترت و نماز است چرا که تمام منویات مقام معظم رهبری چراغ راه ما بوده و در این زمینه وظیفه داریم منویات رهبر خود را تحقق بخشیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ترویج فرهنگ قرآن کریم اظهار کرد: دراین زمینه وزارت آموزش و پرورش اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و توانسته در حوزه تربیت و پرورش قاریان، حافظان و مفسران قرآن پیشگام باشد.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای طرح "نورباران"، طرح "مصباح‌الهدی" و طرح "یاوران نماز" از مهمترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش بود که این طرحها به صورت ویژه در تمامی استانهای کشور برگزار شد که دستاوردهای بسیار خوبی را نیز به همراه داشت.

محمد رضا مسیب زاده یکی از افتخارات وزارت آموزش و پرورش را برگزاری جشن تکلیف 2 هزار و 200 دانش‌آموز در حضور مقام معظم رهبری دانست و گفت: این یک دستاورد بسیار بزرگ برای ما بود که دانش‌آموزان در حضور امام خامنه‌ای جشنی بسیار باشکوه برگزار کردند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه