پورتال اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل استان اردبيل
کدمطلب: RRloJDlR      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۱۳:۵۷:۴۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۹۰
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:

میزبانی اردبیل نقطه عطف در تاریخ مسابقات قرآن دانش آموزی است

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: میزبانی شایسته استان اردبیل در مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی سراسر کشور نقطه عطف در تاریخ این مسابقات است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور، محمد رضا مسیب زاده در مراسم اختتامیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر سراسر کشور در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: ما در وزارت با تهیه و چاپ ۶۰ عنوان کتاب و اجرای طرح های مختلف قرآنی سعی داریم تا نسل آینده را بیشتر با مبانی قرآن و آموزه های حیات بخش اسلام آشنا کنیم.

مسیب زاده با بیان اینکه منتخب ۷ میلیون دانش آموز کشور با حضور در این رقابت ها در حقیقت فضای شایسته قرآنی و تربیتی را در مسیر تعالی سپری می کنند تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا دانش آموزان قدر نعمت قرآن، عترت و نماز را در سنین نوجوانی و جوانی بدانند و راه حقیقی را در این مسیر طی کنند.

وی شکرگزاری واقعی از این نعمت را بکارگیری مفاهیم دینی و قرآنی در زندگی و در مسیر سلامت معنوی فردی و اجتماعی توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه محور تحول در جوامع نیروی انسانی است و آموزش و پرورش نیز مدار تربیت این نیروی انسانی است وظیفه ماست تا سلامت این نیروی معنوی را در جامعه فراهم کنیم.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این مسابقات و نتایج آن زودگذر است اما باید شرکت کنندگان در این مسابقات از ۳۲ استان کشور در فضای همدلی و دوستی به تعمیق معرفتی خود بیفزایند تا کار شایسته و ماندگاری را از این رویدادها شاهد باشیم.

محمد رضا مسیب زاده به برخی از فعالیت های حوزه قرآن، عترت و نماز اشاره کرد و گفت: براساس منویات مقام معظم رهبری حفظ موضوعی قرآن در دستور کار قرار گرفته که در این رابطه ۱۲ عنوان کتاب چاپ و اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

مسیب زاده از اجرای طرح مصباح الهدی، نورباران و طرح مبین به عنوان یاوران نماز در مدارس اشاره کرد و افزود: سعی می شود در قالب این طرح ها بهترین الگوی سبک زندگی برگرفته از ائمه اطهار و قرآن کریم به جامعه معرفی شود.

وی به برگزاری پنجمین دوره مسابقات جهان اسلام در رشته قرآن بعد از ۲۰ سال وقفه در برگزاری این رقابت ها خبر داد و گفت: با همراهی و تلاش دولت تدبیر و امید این مسابقات قرار است به صورت بین المللی و برای دانش آموزان جهان اسلام برگزار شود که از کشورمان نیز منتخبین این مسابقات حاضر خواهند شد.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش میزبانی اردبیل را در این مسابقات نقطه عطف در تاریخ این رویدادها خواند و اضافه کرد: از سه سال پیش اردبیل در میزبانی مسابقات فعال بوده و قرار است سال آینده نیز در تهران این مسابقات برگزار شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه