پورتال اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل استان اردبيل
کدمطلب: bQGMNa46      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۲۱:۰۹:۰۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۹۷
مسؤول برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور خبر داد:

ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی به دانش آموزان برای اولین بار در مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور

مسؤول برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور از ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی به دانش آموزان برای اولین بار در مسابقات کشوری قرآن به میزبانی استان اردبیل خبرداد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور،‌ مصطفی کافی ضمن اعلام این موضوع هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات مشاوره ای و روان شناختی به دانش آموزان در راستای سازگاری با محیط جدید و شرایط مسابقات، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری دانش آموزان  شرکت کننده در مسابقات و مدیریت استرس و هیجانات ناشی از قرار گیری دانش آموزان در شرایط رقابتی بیان کرد.

کافی آغاز  این جریان در مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نماز را آغازی مبارک و حرکتی علمی مبتنی برشواهد میدانی و نظر متخصصان  تعلیم و تربیت دانست.

وی عدم وجود خدمات مشاوره ای و روانشناختی  تخصصی در مسابقات کشوری که بار و فضای هیجانی و رقابتی قابل توجهی خواسته و ناخواسته متوجه دانش آموزان می کند را یک خلاء عنوان و تسری این طرح به دیگر مسابقات در سطوح استانی و کشوری را یک ضرورت  بیان نمود.

مسؤول برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور،‌ از اجرای آزمون های روان شناختی در کنار ارائه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان شرکت کننده در سی و پنجمین دوره­ی مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز به منظور بررسی علمی اثر بخشی فعالیت های قرآنی بر مؤلفه های سلامت روانی و هوش معنوی دانش آموزان خبر داد و ابراز امید واری نمود که نتایج این مطالعه بتواند در گسترش فرهنگ قرآنی و سیره ائمه معصومین در جامعه و تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مرتبط مؤثر واقع شود.

مصطفی کافی افزود: این طرح که به پیشنهاد معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت عملیاتی شد با استقبال خوب دانش آموزان، سرپرستان و مربیان شرکت کننده در این دوره از مسابقات مواجه گردید.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه